Dom z prefabrykatów

Dlaczego dom z prefabrykatów keramzytowych? Ze względu na zalety.

Właściwości fizyczne. Ochrona cieplna

Pod cienką skorupką ceramicznych kulek kryje się tajemnica ich niezwykłych właściwości fizycznych: porowaty wewnętrzny rdzeń składa się ze struktury komórek powietrza. Takie połączenie – twarde powłoki z porowatym rdzeniem – jest podstawą doskonałego, zdrowego trybu życia klimatu.

Uwięzione powietrze w rozbudowanych komórkach glinianych powoduje ponadprzeciętną izolację. Stałe powłoki zewnętrzne granulki glinki zapewniają doskonałe zatrzymywanie ciepła. Oznacza to, że w niskich temperaturach otoczenia (w zimie) znakomicie koreluje z systemami grzewczymi. Latem, przy wysokich temperaturach otoczenia, ściany wewnątrz i utrzymują stałą temperaturę zapewniając przyjemny i komfortowy chłód. Zmniejsza to koszty ogrzewania w zimie i klimatyzacji w okresie letnim.

Ochrona przeciwpożarowa

Elementy ścienne wykorzystywane w budowanych przez nas domach przeszły przez testy ogniowe i spełniają wymagania normy DIN 4102-4 w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Elementy ścienne są klasyfikowane zgodnie z normą bezpieczeństwa pożarowego w wymagającej klasie materiałów budowlanych A1 niepalnych materiałów budowlanych.

Po podgrzaniu, nie uwalniają się toksyczne gazy.

Ochrona przed wilgocią

Kulki keramzytowe ze względu na pory wypełnione powietrzem mają niską gęstość. Konstrukcja ściany z małych zamkniętych porów i kapilar może zaabsorbować i uwolnić wodę tylko w niewielkim stopniu. Dlatego ściany są odporne na działanie pleśni, gnicia czy rozkładu. W porównaniu z wahaniami temperatury, są odporne, odporne na mróz i pozostają statycznie stabilne.

Keramzyt jest obojętną substancją chemiczną.

Izolacja akustyczna

Ściany z betonu lekkiego o porowatej strukturze mają bardzo wysoki współczynnik izolacji dźwiękowej. Ze względu na ich strukturę fale dźwiękowe są załamane w zakresie częstotliwości od 500 do 300 Hz do około 50 procent i absorpcji.

Powierzchnie

Struktura powierzchni płyt ściennych i elementów zależy od jakości betonu i techniki. Wyższa gęstość nasypowa powoduje gładszą powierzchnię. Wszystkie powierzchnie ścian są idealnie gładkie oraz idealnie proste. Powoduje to optymalne warunki dla prac wykończeniowych, tj.: malowania, tapetowania, okładzin z płytek lub paneli.