MDM

Mieszkanie dla młodych to rządowy program wspierania młodych ludzi w zakupie pierwszego mieszkania.W ramach programu, osoby w wieku do 35 roku życia mogą uzyskać dopłaty do wkładu własnego w przypadku wzięcia kredytu mieszkaniowego na zakup nieruchomości mieszkalnej na rynku pierwotnym na okres minimum 15 lat. Dopłata przysługuje za pierwszych 50 metrów kwadratowych mieszkania lub domu i wynosi 10 lub 15% w zależności od sytuacji rodzinnej kredytobiorcy. Jest także możliwość uzyskania dodatkowych 5% – w sytuacji gdy w ciągu 5 lat urodzi się trzecie lub kolejne dziecko.

Program ten ma kilka ograniczeń – jednym z nich jest metraż kupowanej nieruchomości – w większości przypadków górnym limitem powierzchni użytkowej mieszkania jest 75 metrów kwadratowych (w przypadku rodzin z trójką lub więcej dzieci – 85 m2), natomiast górną granicą metrażu powierzchni użytkowej domów jest 100 metrów kw. (110 m2 w przypadku rodzina z trójką lub więcej dzieci).

Ważnym  ograniczeniem jest limit cenowy określający maksymalną cenę metra kwadratowego mieszkania lub domu, powyżej której nie możemy starać się o kredyt MdM. Dla gminy Długołęka maksymalna cena metra kwadratowego w I kwartale 2016 roku to 4642,83 zł.

Więcej szczegółów przeczytasz tutaj.

Kalkulator znajdziesz tutaj.