Technologia budowy z keramzytu jest od lat dobrze znana w krajach skandynawskich.
Krótki okres budowy, wysoka dokładność wymiarowa to cechy wyróżniające nasz system. Dach i ściany są prefabrykowane w fabryce i montowane na budowie w możliwie najkrótszym czasie.
Keramzyt ma bardzo dobrą zdolność magazynowania ciepła, jest oddychający, tworząc przyjemny klimat w pomieszczeniu.
Czas schnięcia nie ma zastosowania, ponieważ wilgoć jest usuwana z komponentów podczas produkcji w fabryce. Po kilku tygodniach stały prefabrykowany dom jest gotowy do wykończenia wnętrz. Tutaj również prace muszą być skoordynowane, podobnie jak w technologii tradycyjnej, Dotyczy to gotowych już elementów: okien, drzwi i instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i wentylacyjnych. Ponadto domy prefabrykowane są gwarancją stałej wysokiej sprawności energetycznej, dźwiękoszczelności i ognioodporności.
JAKOŚĆ i KORZYŚCI
– Indywidualnie i dokładnie – Prefabrykacja i modułowa budowa pozwala na kreatywność indywidualnego budynku. Klient może wdrożyć rozwiązania, które są dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.
Elementy ścienne są projektowane i produkowane zgodnie z projektem klienta. Wszystkie elementy systemu, takie jak piwnicy, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, okna i otwory drzwiowe, wnęki do rolet i usług budowlanych są zgodne z normami ustalonymi przez klienta i jego architekta. Elewacje mogą być wykonane z cegły, tynków lub innych warstw. Elementy ścienne tworzą nośną i stabilizującą strukturę.
– Prefabrykowane instalacje – Na życzenie przewody elektryczne i puszki są zintegrowane w ścianach już na etapie produkcji prefabrykatów. Otwory w ścianach dla przejść rur są równo rozmieszczone.
– Większa powierzchnia mieszkalna netto – W stosunku do tradycyjnej konstrukcji ściany są cieńsze. Prowadzi to do większej powierzchni netto.
– Szybko i ekonomiczne
– Suche – W momencie dostawy, ściany mają 10-15% resztkowej technologicznej wilgoci w objętości, czyli powłoka nie wymaga suszenia.
– Niższe koszty budowy – Harmonogram ustalonych terminów montażowych również obniżają koszty finansowania okresowego.
– Energooszczędność – Przestrzenie powietrzne w keramzycie w lekkich ścianach powodują ponadprzeciętną izolację. Ceramiczna zewnętrzna powłoka kulek keramzytowych jest doskonała do przechowywania termicznego. W porównaniu do technologii tradycyjnej pozwala na oszczędności w ogrzewaniu o około 40%.
ZDROWIE
Człowiek czuje się najbardziej komfortowo przy wilgotności względnej od 40 do 60 procent. Wyższe stężenie pary wodnej ściany muszą być w stanie zmagazynować bez kondensacji na ściankach.
Wyższe stężenia w kuchni i łazience muszą być odprowadzone poprzez wentylację lub wchłonięte i ponownie oddane, bez kondensatu. Ze względu na budowę, nasze prefabrykaty spełniają wszystkie wymagania dobrej dyfuzji pary.
Ściany z keramzytobetonu hamują transport kapilarny wilgoci. Są odporne na podciąganie wilgocią, mróz. Są również odporne na grzyby i gnicie.
Przez kompensację temperatury w pomieszczeniach panuje przyjemny klimat w każdym sezonie.
W skrócie jak to sie robi:
Beton lekki z mieszanką keramzytu, żwiru i cementu ma stosunkowo suchą konsystencję. Jest wprowadzony do leżącego w szalunku, dystrybuowany a nadmiar zdjęty.
Następnie element jest walcowany do określonej grubości i zagęszczony na stole wibracyjnym.
W zależności od wymagań teraz trzeba jeszcze wygładzić powierzchnię elementu i wyposażyć w więzi ze stali nierdzewnej do ściany ceglane elewacje.
W ostatnim etapie, powierzchnia jest oznaczona i przykryta folią aby chronić przed zbyt szybkim wyschnięciem.
Składniki mają teraz do utwardzenia około 8 godzin, zanim element może być wyjęty z formy i umieszczony na stojakach.
Po 7 dniach „życia” w magazynie wyrobów gotowych, składniki osiągnęły wymaganą wytrzymałość na ściskanie i mogą być dostarczone na plac budowy i instalowane.